COOL GİYİM TARZI

“Cool olmak.” henüz tam anlamıyla Türkçe karşılığı olmasa da birçok bireyin “havalı olmak” olarak ifade ettiği kelime grubudur. Cool olmak elbette tek başına oluşturacağınız tarzdan ya da giyiminize ekleyeceğiniz ufak detaylardan ibaret değil. Ancak size cool görüntü katacak, bir ortama girdiğinizde bakanı bir daha baktıracak, tabiri yerindeyse sizi havalı gösterecek ufak cool detaylardan bahsedeceğiz. Bunlara ek olarak tabi özgüvenli duruşunuz ile cool detaylarınızı desteklemeli havanıza hava katmalısınız.

Ayrıca daha detaylı olarak giyim konusunda fikir almak isterseniz “vücut tipine göre giyim tavsiyeleri” yazıma bakabilirsiniz. Eğer ki bu cool görünmenizi sağlayacak detayları özel bir buluşma için okuyorsanız da “ilk buluşma için tepeden tırnağa giyim makyaj tavsiyeleri” yazıma tıklayarak okuyabilirsiniz.

Şimdi cool görünmenizi sağlayacak tarz tüyolarına geçelim:

1.Güneş Gözlüğü: İster ucuz olsun ister pahalı olsun çeşit çeşit her kıyafetinize yaptığınız her kombine, tarza uygun bir güneş gözlüğünüz bulunmalı. Diyeceksiniz dünya kadar parayı gözlüğe mi verelim? Hayır tabi ki ikinci el satan Dolap, Gardrops gibi uygulamalardan çok daha ucuza satın alabilirsiniz. Ayrıca Trendyol’da da çok daha uygun güneş gözlükleri mevcut buralardan bütçenize uygun olarak çeşitli güneş gözlükleri satın alabilirsiniz. Ancak bu bahsettiğim göz sağlığınızı korumaktan ziyade görüntü için aksi halde mutlaka göz sağlığınızı koruyacağından emin olduğunuz güneş gözlüğüne sahip olmanız gerekmekte.

2.Topuklu Ayakkabılar: Topuklu ayakkabı yerine ve tarzına göre kombininize hava katacak sizi ziyadesiyle havalı gösterecek vazgeçilmez bir parçadır. Jean pantolonlarla kombinleyeceğiniz topuklu ayakkabı size spor-şık bir hava katacak ve dikkatleri üzerinize toplayacaktır. Son dönemde moda olan balon ya da slouchy dediğimiz pantolonlarla bile kombinleyeceğiniz topuklu ayakkabı ya da botlarla hatta çizmelerle retro-şık bir hava yaratabilirsiniz.

3.Bol Giyim: Günümüzde boyfriend tarzı bol giyim kombininizde ceketinizi ya da pantolonunuz bol giymenizle tarzınıza hava katacak, cool görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca gömleğinizi bol giyerek pantolonunuzun içine katmak olduğunuzdan daha zayıf ve ince belli gösterecek daha cool olmanızı sağlayacaktır. Spor giyimde ise bol bir gömlek içine giyeceğiniz crop dar bluz ile spor-cool bir görüntü yakalayabilirsiniz.

4.Deri: Kombininizde herhangi bir parçanızın kumaşını deriden yana kullanmanız kıyafetinize hava katacak anında cool bir görünüme kavuşacaksınız. Özellikle son dönemde ceketten ziyade deri pantolon, kısa deri kalem etekler, deri gömlekler, deri crop bluzlar tarzınıza daha çok hava katacaktır.

5.Şık Aksesuarlar: Tarzınıza, kombininize özel altın, gümüş, bakır rengi çeşitli küpeler özellikle saçınıza dolayısıyla size hava katacaktır. Elbette takısız cool olmakta mümkün ancak takılar daha özenli ve daha havalı gösteren detaylar olduğu için kullanılmasını tavsiye edebileceğim parçalardandır. Ayrıca şık bir saat kombininizi tamamlayacaktır. Tabi buradaki ince nokta takıyı abartmamanızdır. Takı cool gösterir derken takıp takıştırmaktan bahsetmiyorum elbette ben genellikle maksimum 2-3 çeşit takının olmasından yanayım yani örneğin maksimum küpe-saat-yüzük üçlüsü gibi (tabi burada bahsettiğim takılar minimalist daha sade takılarsa üçü bir arada göze çok batmayacaktır. Şayet büyük yüzükler, büyük küpeler takacaksanız sadece onları ya da maksimum ikinci takıyı takmanızı tavsiye ederim.) takılabilir.

6.Vaktalı ya da Uzun Blazer Ceketler: Son dönemlerde moda olan uzun ya da boyfriend blazer ceketler ile tarzınız ne olursa olsun şık hale getirebilir dolayısıyla cool görünebilirsiniz. İster spor bir pantolon ya da şort ile isterseniz şık bir etek ile kombinleyeceğiniz ceketler ile günün her saatine uyum sağlayarak bir taşta iki kuş vurmuş olursunuz.

7.Şapka: Yaz-kış kullanabileceğiniz çeşit çeşit şapkalar ile cool havalı bir görünüme sahip olacak dikkatleri üzerinizde toplayacaksınız.

Leave a Reply